Kryte lodowisko (Cieszyn)

Zapraszamy na lodowisko na lodowisko w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Sportowej 1

Ceny biletów:
bilet jednorazowy normalny - 5 zł / godzina
bilet jednorazowy ulgowy - 3 zł / godzina ( zniżki dla dzieci do 7 lat, młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych za okazaniem legitymacji szkolnej).
bilet dla osoby towarzyszącej nie korzystającej ze ślizgawki - 1 zł / godzina
karnet normalny - 40 zł / 10 godzin
karnet ulgowy - 20 zł / 10 godzin
wypożyczalnia łyżew - 5 zł od pary z godzinę
ostrzenienie łyżew - 4 zł

Na hali widowiskowej znajduje się punkt gastronomiczny.

Kryta Pływalnia "DELFIN" (Skoczów)

Basen
Kryta Pływalnia "DELFIN" w Skoczowie zaprasza wszystkich sympatyków sportu i rekreacji do jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Pływalnia dysponuje kioskiem i bufetem z salą konsumpcyjną na 30 osób oraz bezpłatnym parkingiem dla autobusów i samochodów osobowych (80 miejsc).

Do dyspozycji klientów posiadamy dwa baseny:
- sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m i zmiennej głębokości od 1,3 m do 1,8 m, 6 torów pływackich,
- rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 6 m i zmiennej głębokości od 0,5 m do 0,8 m, wyposażony w gejzery i bicze wodne, małą zjeżdżalnię dla dzieci typu "słonik".

W hali basenowej znajduje się jacuzzi (wanna z hydromasażem) dla czterech osób.

Stała temperatura powietrza i wody jest utrzymywana automatycznie i wynosi:
- woda w basenie sportowym: 29 °C
- woda w basenie rekreacyjnym: 30 °C
- woda w jacuzzi: 36 °C
- powietrze w hali basenowej: 30 °C

Aerobik
Kilka razy w tygodniu, pod okiem wykwalifikowanych instruktorek są prowadzone zajęcia aerobiku. Zajęcia mają zróżnicowany charakter i są prowadzone zgodnie z życzeniami uczestników.

Wbrew pozorom aerobik nie jest przeznaczony wyłącznie dla pań. Co prawda najczęściej to właśnie one uprawiają ten rodzaj sportu, aczkolwiek jak się okazuje jest to świetna forma treningu dla każdego i w każdym wieku.

Dysponujemy świetnie zorganizowaną i wykwalifikowaną kadrą.

Masaże
Od poniedziałku do piątku można skorzystać z masażu leczniczego wykonywanego przez wykwalifikowanego rehabilitanta ruchowego.

Sauny fińskie (suche)
Pływalnia dysponuje sauną fińską (suchą) dwuosobową oraz dwoma dziesięcioosobowymi.

Sauna fińska (tzw. sucha) to najbardziej rozpowszechniona z saun, w której co pewien czas należy polewać wodą kamienie (z reguły spore złomy granitu), które ułożone są na szczycie pieca. Każdorazowe polanie rozgrzanych kamieni wywołuje powstawanie kłębów pary rozchodzących się po całym pomieszczeniu. Używanie sauny można rozpocząć już w temperaturze 50 oC i stopniowo podwyższać temperaturę pomieszczenia.

Korty tenisowe
Dysponujemy trzema kortami tenisowymi, w tym dwoma do gry deblowej. Korty znajdują się na wolnym powietrzu i posiadają sztuczną nawierzchnię. Do dyspozycji graczy jest także "ściana" do nauki gry w tenisa.

Stadnina koni "Ochaby"

Ośrodek Sportów Konnych przy Stadninie „Ochaby” jest centrum sportu jeździeckiego regionu Śląska i Podbeskidzia. Wraz z krytą ujeżdżalnią, placami treningowymi, trasą krossową, stajnią dla 40 koni sportowych i rekreacyjnych tuż nad rzeką Wisłą stanowi wspaniałą bazę do organizacji sportu, rekreacji, hipoterapii i wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych. Ośrodek prowadzi indywidualne i zorganizowane formy wypoczynku, wczasy w siodle, kursy jeździeckie dla początkujących i zaawansowanych.

Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)

Leśny Park Niespodzianek stwarza wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. Liczy sobie ok. 16 hektarów i ponad 2,5 kilometra ścieżek. Nastawiony jest przede wszystkim na edukację społeczeństwa połączoną z wypoczynkiem. Miejsce to jest ciekawe szczególnie dla dzieci, gdyż mogą dotknąć wolno biegające zwierzęta. Ciekawym wydarzaniem jest również pokaz ptaków drapieżnych.

Park leśny to nie tylko zwierzęta, ale również duży i niezwykle atrakcyjny plac zabaw. Jest to miejsce, gdzie dzieci mają możliwość korzystania do woli z wielu huśtawek, poskakać na bungee, trampolinach lub batutach.Na terenie parku znajduje się także "suchy basen" z tysiącami plastikowych kulek oraz aleja z ruchomą ekspozycją.
Leśny Park niespodzianek położony jest w Ustroniu Zawodziu, przy ulicy Zdrojowej na terenie starodrzewia bukowego rozciągającego się na południowym stoku Równicy.

Park wodny Tropikana (Wisła)

Zapraszamy do Parku wodnego Tropikana. Do dyspozycji klienów oddajemy:

Baseny:
- sportowy o dł. 25m, gł. 2.20m
- rekreacyjno-wypoczynkowy z falą
- z hydromasażem i biczami szkockimi
- brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią

Sauny:
- suche : eukaliptusowa, kosodrzewinowa i zioła alpejskie
- parowa

Zjeżdżalnie (łącznie 550m długości):
- 2 torowa
- 3 torowa
- beczka

Jacuzzi:
- morskie
- ługowe
- borowinowe
- wapniowo-magnezowe

Kolej Linowa na Czantorię (Ustroń)

Kolej Linowa na Czantorię została wybudowana w latach 1965-1967 i oddana do użytkowania szerokim rzeszom turystów w październiku 67r. W latach 1991-1994 została zmodernizowana, zwiększono zdolność przewozową z 500 osób do 847 osób na godz.
Od końca 2006 roku funkcjonuje nowa, wyprzęgana, czteroosobowa kolej.Stacja dolna kolei linowej znajduje się w miejscowości Ustroń Polana przy trasie Katowice-Wisła. Stacja jest położona na wysokości 389 m.n.p.m. skąd czteroosobowymi krzesełkami w czasie 6 minut wjeżdżamy na wysokość 851 m. n.p.m.

Od stacji górnej koleji liniowej prowadzą trasy turystyczne - dojście do szczytu Czantorii (995 m.n.p. m) i granicy z Czecham.

W zimie dodatkowo do dyspozycji są narciarskie wyciągi orczykowe, dwie trasy zjazdowe przygotowywane specjalnymi pojazdami śnieżnymi (ratrak).

Parametry techniczno-eksploatacyjne linowej kolei krzesełkowej
- długość trasy po stoku - 1.603,88 m
- róznica poziomów - 462,80 m
- średnie nachylenie trasy - 30,28 %
- prędkość jazdy 0,2-5 m/s
- zdolność przewozowa - 1800 osób/h
- liczba miejsc na krześle - 4 osoby
- odstęp czasowy krzeseł - 8 s
- odstęp liniowy krzeseł - 40,00 m
- czas jazdy (przy 5m/s) - 5,76 min
- liczba krzeseł - 86 szt
- moc silnika elektrycznego - 343 KW
- liczba podpór - 15 szt.